Suknia ślubna Warszawa cena szycie tanio
18 marca 2020

Cena sukni ślubnej. Dlaczego niektóre są tanie, a inne drogie?

Dużo osób zadaje sobie pytanie jakie są ceny sukni ślubnych i od czego one zależą. Dlaczego w Internecie można znaleźć suknie ślubne od 500 zł, a w salonach ich cena niejednokrotnie przekracza kilka tysięcy?

 

 

Cena materiałów i ich ilość

 

Pierwszą kwestią wpływającą na cenę jest jakość, cena i ilość materiałów wykorzystanych do uszycia sukni ślubnej.  Jest np. różnica, czy sukienka jest uszyta ze zwykłego sztywnego tiulu, czy uszyta z miękkich i elastycznych tiuli europejskich producentów, które są o wiele przyjemniejsze w dotyku, ale czasami nawet dwa, a może też trzy, razy droższe. Ważne jest też to, czy suknia ślubna została uszyta z jednej głównej tkaniny i podszewki, czy jest wielowarstwowa. Na sukienki wielowarstwowe czasami trzeba nawet 20-30 metrów różnych cienkich materiałów, żeby stworzyć efekt głębi kolorów i odcieni. Suknie uszyte z jakościowych materiałów są zwykle miękkie, lekkie i wygodne. Pięknie układają się w ruchu. Suknia ślubna

 

Wartość pracy

 

Kolejną rzeczą, która bardzo wpływa na cenę sukni ślubnej, jest wartość pracy. W krajach unijnych za tę samą pracę trzeba zapłacić o wiele więcej ze względu na wyższe podatki i ubezpieczenia dla pracowników.

 

 

Masowo czy indywidualnie

 

Istotną kwestią w tej sprawie jest też to, czy suknia ślubna jest szyta masowo, czy dla klienta indywidualnego. Czas uszycia przykładowej sukni ślubnej w produkcji masowej jest trzy razy krótszy, niż kiedy taką samą sukienkę szyje się indywidualnie, z uwzględnieniem wymiarów konkretnej osoby. Wpływa na to fakt, że w szyciu masowym model został do końca przemyślany,  przygotowano konstrukcje na różne standardowe rozmiary, opracowano technologię produkcji oraz jednocześnie kroi się co najmniej 10 sukienek oraz stosuje się podział pracy podczas szycia.

 

 

Kupić suknię ślubną przez Internet? A co z poprawkami?

 

W szyciu masowym nie robi się poprawek, a od razu suknia jest szyta na gotowo. W szyciu indywidualnym zawsze trzeba jednak przygotować suknię ślubną do przymiarki, zaznaczyć wszystkie ewentualne zmiany, a potem jeszcze nad tą sukienką pracować, czasami coś doszyć, rozpruć albo wyciąć, wycyrklować długość spódnicy zgodnie z wysokością obcasów... 

 

Zwykle suknie ślubne kupione przez Internet wymagają dopasowania do wzrostu i wymiarów, a takie poprawki wykonywane są kosztem kupującego. Nierzadko się zdarza, że poprawki takiej sukni ślubnej mogą kosztować tyle samo, jak wartość kupionej sukienki, a to dlatego że uszytą sukienkę na gotowo trzeba rozpruć (zajmuje to dużo czasu, szczególnie w sukienkach warstwowych i bogato zdobionych). W szyciu indywidualnym poprawki są tylko kolejnym etapem, dlatego o wiele łatwiej jest coś zmienić i są one już wliczone w wartość sukni ślubnej.

 

Więcej informacji

 

Suknie ślubne szyte na miarę

 

 

 

 

 

Suknia ślubna cena do 4000 zł Warszawa prosta elegancka niedrogie suknie ślubne

Rezerwacja terminu

Rezerwacja terminu

Suknia ślubna Warszawa
Suknia ślubna Warszawa
Suknia ślubna Warszawa
Suknia ślubna Warszawa

kontakt@nineldidukh.pl