Suknia ślubna Warszawa cena szycie tanio
13 października 2021

Cena sukni ślubnych. Co najczęściej wpływa na cenę?

Od czego zależy cena sukni ślubnej? Z pewnością ceny sukni będą uwarunkowane faktem, gdzie taką suknię kupimy, ponieważ właściciele salonów i sklepów muszą zapłacić za wynajem lokalu oraz pensje pracowników. Są to czynniki, które bardzo wpływają na cenę, ale nie tylko one.

 

 

Wartość materiału na suknię ślubnąSuknie ślubne Warszawa szycie ceny suknie 2022

 

Istotną kwestią wpływającą na sumę, którą zapłacimy za suknię ślubną jest materiał, z którego suknia będzie wykonana. Wiele sukni jest uszytych z kilku warstw materiału, dlatego gładkie suknie ślubne z tkanin wiskozowych, które składają się tylko z tkaniny głównej i z podszewki, są tańsze. Ich cena w naszym sklepie jest delikatnie ponad 2000 zł. Natomiast suknie ślubne z miękkiego włoskiego tiulu, muślinu czy szyfonu są droższe, ponieważ trzeba wykorzystać więcej materiałów, np. kilka warstw tiulu, satyna dla zadania koloru, podszewka, czasem jeszcze koronki. Trzeba na to często kilkanaście metrów materiałów. Średnia cena sukni ślubnych z muślinu, szyfonu i włoskiego tiulu jest od 2500 zł  do 3000 zł.

 

Suknie ślubne Warszawa szycie ceny suknie 2022 koronkiKoronki, taśmy, koraliki

 

Ważna jest również ilość zdobień na sukni ślubnej. Może być suknia w całości uszyta z koronek, są suknie tylko z koronkową górą albo tylko delikatnie zdobione. Ważne też jaka ma być koronka, koronka z koderem, koronka gipiurowa, koronka z cekinami i małą ilością koralików albo nawet całe wyszywane koralikami, perełkami, cyrkoniami. Zarówno typ koronki, jak i ilość użytych zdobień istotnie wpływają na ostateczną cenę, ponieważ, poza wartością samej koronki, będzie też różny czas naszywania takich koronek, część z nich da się naszyć maszynowo, niektóre natomiast to co najmniej kilka godzin pracy ręcznej. Suknie ślubne z większą ilością koronki oraz naszywanej ręcznie są ok. 3000 zł albo trochę więcej, jak koronki jest mniej suknie są tańsze.

 

Falbany, rozporki, tren

 

Kolejna ważna kwestia to stopień skomplikowania spódnicy, ponieważ spódnice z falbankami, rozporkami czy trenem potrzebują więcej czasu już na etapie tworzenia konstrukcji, potem krojenia oraz szycia. Suknie ze skomplikowanymi falbanami, na które trzeba kilkanaście metrów materiału i kilka dni pracy są najdroższe w naszej ofercie i kosztują trochę ponad 4000 zł.Suknie ślubne Warszawa szycie ceny suknie 2022

 

Jest to kilka ważnych czynników wpływających na cenę sukni ślubnych. Wartość naszych sukni będzie zależała od ceny materiałów i od czasu poświęconego na pracę nad suknią, dlatego też jest możliwość wybrania sukni mniej lub bardziej zdobionych. Szyjemy suknie ślubne od podstaw, dlatego jeśli przyszła Panna Młoda będzie chciała koronkową suknię ślubną z trenem, tiulem brokatowym i z ręcznie naszywanymi koronkami z koralikami, kryształkami i perełkami, możemy taką suknię uszyć, tylko trzeba będzie zamówić dodatkowe materiały. Więcej na temat możliwych modyfikacji w odpowiedniej zakładce.

 

 

 

 

Suknia ślubna cena do 4000 zł Warszawa prosta elegancka niedrogie suknie ślubne

Rezerwacja terminu

Rezerwacja terminu

Suknia ślubna Warszawa
Suknia ślubna Warszawa
Suknia ślubna Warszawa
Suknia ślubna Warszawa

kontakt@nineldidukh.pl