+48 503 018 556

+48 515 340 411

kontakt@nineldidukh.pl

 
manager@nineldidukh.pl

 

Suknia ślubna Warszawa
Suknia ślubna Warszawa
Suknia ślubna Warszawa
Suknia ślubna Warszawa

Ninel Didukh

Handmade dresses European quality

  1. pl
  2. en

 

Podczas pierwszego spotkania w naszej pracowni albo jeszcze przed nim przyszłe panny młode często zadają różne pytania. Jest to zrozumiałe, ponieważ muszą rozważyć wszystkie za i przeciw, zanim podejmą decyzję, jaką suknię ślubną kupić i gdzie. Postanowiłyśmy napisać o rzeczach, o które najczęściej się pytają.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakie są terminy uszycia sukni ślubnej?

 

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak dużo mamy zamówień na konkretny okres. Czasami możemy uszyć suknię ślubną w terminie krótszym niż 2 miesiące, jeśli nie mamy dużo pilnych zleceń. Z naszego doświadczenia jednak najlepszym terminem zamówienia suknia ślubnej jest ok. 6-12 miesięcy przed ślubem, ponieważ jest to optymalny okres by:

  • zamówić potrzebne materiały (czasami się zdarza, że na konkretne koronki, taśmy czy tkaniny trzeba czekać kilka tygodni, a może nawet więcej);

  • zrobić konstrukcję (szablony krawieckie robimy indywidualnie dla każdej klientki, by suknia była jak najlepiej dopasowana);

  • uszyć suknie ślubną;

  • omówić ewentualne poprawki. 

 

Im więcej jest czasu, tym cały proces realizacji zamówienia przebiega spokojniej, jest czas na ewentualne zmiany, poprawki... Szyjemy suknię zwykle 2-3 miesiące po złożeniu zamówienia, wtedy panna młoda już kilka miesięcy przed ślubem wie, jak suknia wygląda i się nie martwi. Ostateczne poprawki pozostawiamy natomiast na potem, oddajemy suknię ślubną zwykle ok. 4-2 tygodnie przed ślubem, by była jak najlepiej dopasowana. 

 

 

Jakie są ceny sukni ślubnych uszytych w naszej pracowni?

 

Ceny sukni ślubnych z naszych kolekcji podane są do większości sukienek, można je zobaczyć, klikając na poszczególne zdjęcia. Te ceny wliczają już wartość materiałów i samo szycie z dopasowaniem do konkretnej sylwetki i wzrostu z obcasami. Ceny sukni zaczynają się od 1700 zł i są do 3830 zł. Średnio suknie ślubne z muślinu, żorżety szyfonowej albo miękkiego włoskiego tiulu kosztują u nas od 2300 zł do 2700 zł. 

 

Suknie ślubne z naszych kolekcji

 

 

 

Czy można zamówić suknię ślubną zdalnie?

 

Tak, można zamówić zdalnie. Szyjemy zdalnie na miarę wg wysłanych w formularzu wymiarów. Cena sukni szytych zdalnie jest niższa o 500 złotych, ponieważ nie dostosowujemy długości spódnic do konkretnych butów i nie ma możliwości modyfikacji oryginalnych modeli, może być tylko zmiana koloru na ivory (złamana biel), ewentualnie śnieżnobiały (nie we wszystkich modelach). Kwota, którą odliczamy od ceny sukni ślubnych szytych na miarę w naszym atelier w Warszawie, jest wystarczająca by zlecić krawcowej skrócenie spódnicy do wysokości obcasów (standardowa długość spódnic 120 cm od linii talii) lub ewentualne drobne poprawki. W razie jakichkolwiek pytań prosimy pisać do nas na Facebooku lub mailowo.

 

Jak wygląda płatność?

 

W trakcie składania zamówienia pobieramy zaliczkę 50% ceny sukni ślubnej, pozostała suma przy odbiorze sukni. Wystawiamy fakturę na osobę prywatną z zaznaczeniem daty, do której zobowiązujemy się suknię oddać. Płatność przelewem, klientki są podwójnie zabezpieczone, mają fakturę elektroniczną z danymi naszej firmy, numerem zamówienia i swoimi danymi oraz potwierdzenie bankowe. 

 

 

Czy trzeba umawiać się na przymiarkę?

 

Tak, bardzo prosimy o uprzednie umawianie spotkania. Można skontaktować się z nami mailowo, telefonicznie lub na Facebooku.

 

 

Czy można zamówić inną suknię niż z naszej kolekcji?

 

Jest możliwość modyfikacji oryginalnych modeli, np. dodanie rękawów różnej długości, inne spódnica, dekolt, plecy, kolor, tkanina, koronki, taśmy, aplikacje... Wszystkie zmiany ustalamy i wyceniamy indywidualnie na spotkaniu. W naszej pracowni jest wiele modeli sukni ślubnych, nie wszystkie jeszcze umieściliśmy na stronie, cały czas pracujemy nad kolejnymi projektami, można je przymierzyć i zobaczyć, co najlepiej konkretnej osobie pasuje, jakie dekolt, plecy, kolor, górka, spódnica... Możemy też doradzić, jaki kroje, będą pasować do poszczególnych typów sylwetki. 

Więcej na temat możliwych zmian

 

 

Czy szyjemy suknie ślubne na większe lub bardzo małe rozmiary i nietypowe sylwetki?

 

Szyjemy suknie ślubne nie tylko w rozmiarach standardowych, lecz uwzględniamy wymiary konkretnej osoby. Wszystkie konstrukcje robimy indywidualnie do każdego zamówienia, dlatego jest możliwość zmian w standardowych modelach, np. większy biust, szerokie ramiona, niski albo wysoki wzrost... W naszym atelier mamy kolekcję sukni ślubnych plus size w rozmiarach 44-48, można je przymierzyć i zobaczyć jak układa się suknia w większym rozmiarze, natomiast fason można wybrać też z innych kolekcji.

 

 

 

 

Czy można zamówić dodatki do sukni ślubnej?

 

W naszym atelier można również zamówić uszycie welonu oraz halki do sukni ślubnej. W pracowni mamy przykładowe welony kilku typów i długości, zdobione i niezdobione. Halki szyjemy ze sztywnego tiulu gęsto marszczonego (nie na kołach), są bardziej praktyczne, wygodne i pięknie falują w tańcu. Prawie wszystkie nasze suknie na zdjęciach nie mają halek, to jest ich naturalna szerokość, po dodaniu halki będą szersze.

 

Czy można zamówić suknię z krótszą albo mniej kloszowaną spódnicą (np. na ślub cywilny)?

 

Można zamówić suknię ślubną z inną spódnicą, np. krótszą. W pracowni też mamy wzorniki sukni z gładkich materiałów z mniej kloszowanymi spódnicami bez tiulu i szyfonu. Takie suknie są zwykle tańsze, ponieważ mają mniej warstw i jest mniejsze zużycie materiałów. Można dobrać górkę sukni, która się podoba, i uszyć ją z tańszą spódnicą lub zamówić całą suknię z gładkich materiałów bez zdobień.

 

 

Jeśli nie uwzględniłyśmy jeszcze jakiejś kwestii, która Państwa interesuje, zapraszamy do kontaktu.

 

Suknie ślubne z naszych kolekcji

 

Najczęściej zadawane pytania

21 sierpnia 2020